Serce jest najważniejszym, obok mózgu, narządem w naszym organizmie. Aby odpowiednio zadbać o jego stan, należy regularnie przeprowadzać okresowe badania diagnostyczne. Umożliwiają one specjaliście czuwającemu nad Państwa zdrowiem postawienie trafnej diagnozy w razie pojawienia się jakichkolwiek dolegliwości związanych zarówno z sercem, jak i całym układem krwionośnym.
W swoim gabinecie kardiologicznym zajmuję się profilaktyką, rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń i wad układu sercowo-naczyniowego (serca, aorty oraz mniejszych naczyń krwionośnych). Oferuję Państwu specjalistyczną diagnostykę i podstawowe badania kardiologiczne (m.in. echokardiografia, potocznie zwana echem serca).
Swoboda i komfort pacjentów odwiedzających mnie w poradni kardiologicznej są dla mnie priorytetem, dlatego w moim gabinecie zawsze spotkają się Państwo ze zrozumieniem i życzliwością. Oprócz komfortowych warunków i miłej atmosfery gwarantuję pacjentom jednakową uwagę i indywidualne podejście do każdego przypadku, a także udzielenie możliwie jak najbardziej wyczerpujących informacji na temat choroby i jej leczenia. Serdecznie zapraszam na wizytę oraz do zapoznania się ze szczegółami oferty mojego gabinetu!
Dr n. med. Robert Skalik to lekarz klinicysta z 16-letnim doświadczeniem w specjalizacji kardiologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem echokardiografii (12-letnie doświadczenie zdobyte w Klinice Chirurgii Serca Akademii Medycznej we Wrocławiu). Szkolenie w zakresie kardiologii oraz echokardiografii rozpoczął w 1996 roku w Klinice Kardiologii Wolnego Uniwersytetu w Amsterdamie pod kierunkiem profesora C. A. Vissera oraz doktora Patryka Verhorsta. Od 2002 roku pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (Katedra i Zakład Fizjologii) oraz wieloletni pracownik Kliniki Chirurgii Serca Akademii Medycznej we Wrocławiu (staż specjalizacyjny w zakresie kardiologii w Klinice Kardiologii Akademii Medycznej we Wrocławiu).
Od 2009 roku członek Grupy Roboczej Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego ( w ramach prac w Grupie aktywnie uczestniczy w przygotowywaniu propozycji tematów sesji naukowych na Europejski Kongres Kardiologiczny – Londyn 2015)
- 1996-1997 – Oddział Internistyczno-Kardiologiczny Szpitala im. L. Rydygiera we Wrocławiu
- 1996 – trzymiesięczny staż w Klinice Kardiologii, Wolny Uniwersytet, Amsterdam, Holandia (stypendium Unii Europejskiej)
- 1998-2007 – Klinika Chirurgii Serca Akademii Medycznej we Wrocławiu
- 2003-2005 – Klinika Kardiologii Akademii Medycznej we Wrocławiu, staż specjalizacyjny z kardiologii
- 2004 – Staż w Klinice Wad Wrodzonych Serca, Instytut Kardiologii, Warszawa (Pracownia Echokardiografii)
- 2002-2009 – Konsultant kardiolog na Oddziale Wewnętrznym Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy (Pracownia Echokardiografii)
- 2003 – Członek Zespołu ds. Współpracy Akademii Medycznej we Wrocławiu z Wydziałem Programów Operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w zakresie przygotowania projektów finansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (ERDF)
- 2005 do chwili obecnej – Konsultant na Oddziale Wewnętrznym z Pododdziałem Kardiologicznym Szpitala im. Nenckiego w Krotoszynie (Pracownia Echokardiografii – echo serca przezklatkowe i przezprzełykowe)
- 2009 do chwili obecnej – Leszczyńskie Centrum Medyczne „Ventriculus” Prywatny Szpital z Polikliniką w Lesznie
- 2010-2013 – Kierownik Dziennego Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej we Wrocławiu (SPZOZ Urzędu Miasta Wrocławia, Wrocławskie Centrum Zdrowia)
- 2011- staż szkoleniowy w zakresie rehabilitacji kardiologicznej, Szpital Uniwersytecki im. Jana Pawła II w Krakowie
- 2014 – ekspert w specjalistycznym czasopiśmie kardiologicznym E – Journal of Cardiology Practice wydawanym przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne dla lekarzy klinicystów
- 2015 – zaproszony jako ekspert do współpracy z niemieckim czasopismem kardiologicznym „Herz” (autor artykułu: ” Screening of athletes – ECG is not enough)
- 2014 zaproszony członek prestiżowego amerykańskiego stowarzyszenia naukowego FACULTY ROW skupiającego naukowców z najlepszych amerykańskich i europejskich uniwersytetów (Oxford, Cambridge, Harvard, Princeton, Yale, Stanford)
- 2015 członek rady redakcyjnej amerykańskiego czasopisma kardiologicznego SRL Cardiology
- Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
- Członek Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego
- Członek Grupy Roboczej Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego – Working Group on Myocardial Function
- Recenzent w renomowanym czasopiśmie kardiologicznym International Journal of Cardiology w dziedzinie echokardiografii
- Recenzent w czasopiśmie Expert Review of Cardiovascular Therapy
- Recenzent programów badawczych Komisji Europejskiej
- Wykładowca w ramach Podyplomowego Szkolenia Specjalizacyjnego w Kardiologii, Uniwersytet w Perugii, Włochy
- Autor i współautor około 100 publikacji naukowych z zakresu kardiologii i fizjologii człowieka oraz autor książki (monografia) na temat fizjologii wysiłku, doktorat w zakresie echokardiografii